Jak korzystać z myjni

>Jak korzystać z myjni
Jak korzystać z myjni 2022-12-15T08:55:28+00:00

Instrukcja obsługi

Samoobsługowe myjnie bezdotykowe czysto.pl projektowane są z myślą o wymagających użytkownikach. Wielu naszych klientów nie tylko oczekuje bezpiecznego, skutecznego oraz taniego mycia swojego auta, ale również zapewnienia konfortu i funkcjonalności stanowiska mycia.

Oczekiwania klientów w danych regionach są brane pod uwagę w czasie planowania inwestycji, stąd różnice występujące wśród myjni naszej sieci. Najważniejsze z nich to :

  • liczba stanowisk mycia (od 2 do 12)
  • lokalizacja myjni (wolnostąjące lub w budynku)
  • opcjonalnie stanowisko zewnętrzene służące do mycia większych pojazdów,
  • wyposażenie w samoobsługowy odkurzacz

Niezależnie od istniejących różnic, każde stanowisko wyposażone jest w poniżej wymienione stałe elementy, gwarantujące odpowiedni standard mycia.

Panel sterujący

Prosty w obsłudze panel sterujący składa się z :

  • wrzutnika monet i żetonów,
  • wyświetlacza impulsów,
  • czterech przycisków programów,
  • przycisku STOP.
Wrzutnik przyjmuje monety 1zł, 2zł, 5zł oraz żetony czysto.pl o nominałach 2 i 5. System płatniczy interpretuje 1zł jako 1 impuls. Czas jednego impulsu wynosi blisko 1 min. Żetony można nabyć na ogół bezpośrednio na myjni lub na mieszczących się obok stacjach paliw.
Siedmiosegmentowy wyświetlacz pokazuje ilość pozostałych do wykorzystania impulsów. Liczba dwucyfrowa prezentowana jest poprzez wyświetlanie naprzemiennie pierwszej i drugiej cyfry.
Cztery przyciski oznaczone 1-4 służą do wyboru odpowiedniego programu mycia. Każdy z nich w momencie użycia jest podświetlony
Przycisk STOP stosuje sie do awaryjnego wyłączenia urządzenia. Jego użycie nie wstrzymuje biegu licznika impulsów.

Lanca myjąca

Odpowiedniej długości lanca myjąca zakończona jest osłoną dyszy strumieniowej, chroniącą nas i naszą odzież przed zamoczeniem.

Schowek na lancę

Po zakończeniu mycia swojego samochodu należy odłożyć lancę do schowka.

Wysięgnik węża ciśnieniowego

Wysięgnik wyposażony jest w złącza obrotowe umożliwiające poruszanie się z lancą wokół pojazdu.

Tablica do mycia wycieraczek

Tablica jest praktycznym rozwiązaniem dla kierowców, którzy chcieliby umyć wycieraczki ze swojego samochodu. Na większości myjni jest to model długości ok. 2,5m. na którym przymocowane są cztery uchwyty. Nie występuje na myjniach zlokalizowanych w budynkach

Instrukcja mycia

Przejrzysta, czytelna i atrakcyjna wizualnie instrukcja obsługi umieszczona jest w widocznym miejscu na każdym stanowisku myjni.